Przejdź do treści

Artykuł: Kurtki puchowe The Love Love Life

Kurtki puchowe The Love Love Life

Kurtki puchowe The Love Love Life

Cześć! Tu Kama. Jeśli śledzicie mój Instagram to już dużo o mnie wiecie. Na przykład to, że wszędzie chodzę w dresach, lubię masaże o 6 rano, jem jogurty tylko jednej, ulubionej firmy, mam swojego „dealera od butów”, a gdy w grę wchodzi produkcja ciuchów to nie ma kompromisów! Nie zadowolą mnie półśrodki, czy chodzi o dres czy o te bardziej skomplikowane tematy jak chociażby puchówki. Dlatego już na etapie projektowania zadaje sobie pytanie (sobie i naszej kochanej Rucie oczywiście): Kto to dla nas wyprodukuje?

 

Damska kurtka puchowa najwyższej jakości.

Takie zadanie stanęło przed nami wraz z sezonem zimowym. Ma być ciepło!

 

Nasze kurtki i kamizelki puchowe wykonuje dla nas polska firma Małachowski, specjalizująca się w wyrobach puchowych służących do wspinaczki wysokogórskiej jak śpiwory i kurtki. Czyli znają się na rzeczy. Tym bardziej, że firma jest na rynku od 1977 roku i została założona przez Adama Małachowskiego, speleologa, a pracownia była współorganizatorem naukowych wypraw polarnych na Spitsbergen, mających na celu pionierską eksplorację lodowcowych jaskiń. Większość uczestników tych wypraw była klientami właśnie pracowni Małachowski. 

 

 

Nasze kurtki wyróżnia wysoka jakość puchu.

Do produkcji naszej kurtki Mino został użyty naturalny, polski gęsi puch najlepszej jakości FP 750 cuin, który posiada odpowiednie atesty i pozyskiwany jest w sposób etyczny. No i co najważniejsze kurtka dzięki temu zapewnia niesamowitą izolację termiczną. Gęsi, których puch wykorzystujemy - są hodowane w dobrostanie według uchwalonego prawa. 

 

 

Jeśli się zastanawiacie jaką kurtkę puchową wybrać

to napewno nasza Mino jest w czołówce również jeśli chodzi o puchoszczelny materiał zewnętrzny z certyfikatem OEKO-TEX. Posiada on również impregnację wodoodporną SOFIGUARD® - to powłoka polimerowa, która zwiększa napięcie na powierzchni tkaniny i ułatwia przepływ wody, zapewnia efekt hydrofobowy, dzięki czemu krople wody spływają po powierzchni kurtki. Tkanina oddycha - przędza z mikrowłókien odprowadza parę wodną dzięki absorpcji kapilarnej.

 

Więcej cech kurtki puchowej Mino:

- Nowoczesna technologia samopikowania, do produkcji wykorzystywane są maszyny cyfrowe,

- Wysoka stójka oraz duży wygodny kaptur, który zapobiega ulatnianiu się ciepła,

- Sznurek w pasie i na dole kurtki, aby wygodnie zmienić kształt kurtki, nadać jej nieco inny kształt według gustu, 

- Zapięcie na solidny suwak dwukierunkowy,

- Dwie przednie zapinane kieszenie,

- Kieszeń wewnętrzna,

- Skórzane pullery w suwakach od najlepszego producenta czyli YKK,

 

  

Jeśli szukacie dobrej jakości kurtki puchowej

na lata i nie wiecie jaką kurtkę wybrać na zimę, Mino to zdecydowany klasyk i ponadczasowość - ocieplenie, lekkość, wysoka jakość puchu, idealny fason z możliwością adaptacji. A na dokładkę wszystkich technicznych informacji, najwspanialszą z cech kurtki Mino jest to, że ma kolor CZEKOLADKI!